Графит од карфиол - рецепт

Гратин - изум на француската кулинарија. Во суштина, тепсија. Класичниот гратин е направен од компири со сирење. Јадењето е исклучително вкусно и задоволувачко, но има многу калории. Ние нудиме опција за лесна grat ...

7 буџетски идеи за подароци за февруари 23

Што да се даде човек - дечко, брат, сопруг, татко или дедо - на февруари 23? Ова прашање започнува да се грижи девојки и жени по новогодишните празници. Сакам да дадам нешто корисно, важно ...

Дипломат салата: брзо и вкусно

Откако ќе се обидете еднаш, ќе ја подготвите оваа салата "Дипломат" многу често, со или без повод. Од повеќето едноставни и прифатливи производи доаѓа исклучителна храна, која ќе стане фаворит со вашето семејство и ...

Кујна од Азербејџан: Шакебербур - вафлирани патерици со ореви

Во Азербејџан, shakerbura е слатка тесто служи за чај. Всушност, ова се пити на облик на полумесечина. Подготви ги од трошлив вафлен тесто. Внатре тие ставаат сува (не влажна!) Полнење од ...

Што да се даде на човек на февруари 23?

Денот на бранител на татковината во нашата земја тивко се претвори во Денот на мажите. Ние го користиме февруари 23 да им подариме пријатни подароци на мажите, без оглед на тоа дали служеа во армијата. И ...

Полнети гуски за Божиќ - готвење рецепт

Во старите денови во Русија за Божик, тие ја однеле густата маст. Тој, како и многу други вкусни јадења со месо, се сервира на масата по Бадник (Бадник), кога филипискиот пост заврши.

Рецепт - Печена Турција Црниот дроб со јаболко и кромид

Турција црниот дроб не е само вкусен, но исто така многу корисен производ. Нејзиниот хемиски состав импресионира со потребните минерали за телото, а минималната содржина на маснотија ви овозможува да го консумирате црниот дроб во секое време ...

Како да направите валентно срце со свои раце (фото)

Ако сакате да го изненадите вашиот сакан на Денот на вљубените со необичен подарок направен од вас, тогаш направете елегантен срцев валентин. Ова може да биде фрижидерски магнет или суспензија. Поради ...

TOP-4: Најубавите езера во светот

Какво задоволство е да пливате во чистата транспарентна вода од најубавите езера во светот, да седите во сенката на дрвјата со риболов, да им се восхитувате на сонцето што продира во водата. Кој од нас не се одмори на езерото? ...

Австрија: 10 најдобрите скијачки центри

Модерните љубители на сноубординг и скијање имаат многу поголем избор на места за одмор отколку што 20 - 30 години. Во Европа, тие ќе земат добро опремени зимски центри 20 земји ....

Манигами пеперутка - чекор по чекор инструкции за правење со слики

Пеперутка направена од вистински пари - манигами, е совршена како подарок. Колку поскапи сметките ќе се користат за производство, толку повеќе радост домашниот подарок ќе го достави до примачот. Овој модел се состои од ...

Како да се справите со мамурлакот?

Има многу малку луѓе во светот кои не се запознаени со мамурлакот, повеќето барем еднаш во својот живот се соочуваат со овој феномен. Вреди да се напомене дека мамурлакот не е најпријатно ...

Нова година без мамурлак - 6 начини да се ослободите од мамурлакот

Во секоја земја, нивните обичаи, тоа може да се види дури и од методите со кои во различни делови на светот се ослободуваат од мамурлакот. Ние ви нудиме да дознаете како Русите, Јапонците и ...

Наједноставен начин да ја земам зелката

Ако ги прочитате овие редови, тоа значи дека пристигна нашиот милијарден полк на љубителите на кисела зелка! Како може мојата сопруга да го сака ова чудо: крцкава, малку сурова, солена, но со мала горчина и душо ...

Самурајски меч - ориентални боречки вештини

Самоодбрана е еден од начините да се бориме за постоење. Меѓу овие методи се боречките вештини и употребата на оружје. Парадоксот е дека ако има оружје, тогаш тоа не е секогаш ...

Ако некое лице не верува дека го сакаат. Недоверба врз основа на психолошка траума

Соочувајќи се со недоверба од предметот на нивната љубов, многу луѓе се обвинуваат себеси дека мислат дека направиле нешто погрешно. Ова е можно, но во повеќето случаи човечката природа е, напротив, да размислуваме за "докази" ...

Човек кој не може да биде сакан

Дали сакате да ги знаете суптилностите на карактерот на мажите, за да разберете - кој од нив може да биде сакан, а кој не треба? Ние ќе ви помогнеме! Сите луѓе доаѓаат од детството. Во детството се учениците да учат ...

За оние кои се на диета: хељда каша со зелка - рецепт

Леќата е популарен диететски производ. Постојат неколку начини на исхрана за овој гроб. Се предлага да се парее, да се јаде без шеќер и сол, да се готви од него чистењето супари, па дури и баксели. Сепак, поддршка ...

До масата на Нова Година: "Компир-хармоника" како гарнир - интересен и вкусен рецепт

Компири - популарна гарнитура за секој оброк. Но, да се достават тоа не е само вкусна, но исто така интересна - не е лесна задача. Подгответе хармоничен компир од обичниот зеленчук. Ова јадење дефинитивно ...