Навика на играње. Кој ризик коцкање луѓе

Во големите коцкарски куќи нема прозорци и часови - казина постојат надвор од времето. Постои музика, прскање на фонтани, топлина на емоции и треперење на банкноти, нечуено среќа и невидени загуби. Кое време е сега ...?

Што да им дадам на моите деца на Велигден?

Во Светлото Воскресение на Воскресението, родителите мора да ги посетуваат своите деца, да раскажат за оваа голема гозба, заедно да ја посетуваат Велигденската служба во црквата. И тоа не е потребно, како што е сега вообичаено, ...

Од устата на бебе - подготвуваме сунѓери за пролет

Значи модерен оваа сезона, Бери кармин изгледа само победи само на добро уредена усни! Да се ​​направи ранлива кожа во оваа област секогаш мазна, а контурата на усните - јасна, игра на нови ...

Што е подготвено за Велигден во различни земји

Светлото христијанско воскресение е најголемиот христијански празник, кој се слави во сјај и свеченост во многу земји. И колку прекрасни традиции на Велигден! Значи, во Полска на овој ден, сигурно треба да се мие ...

Штетно сирење со мувла за време на бременоста

Мојата свекрва велеше дека не е препорачливо да се јаде бремена жена со плесен сирење. Не можам да се согласам со неа: ова е мојот омилен третман, и не сакам да го откажам, особено ...

Храна за силна - ние воведуваме месо според правилата

Во седум месеци, менито на детското чудо воведува месо - важен градежен материјал за клетките. На врвот на пиедесталот, најмалку алергиски сорти на месо се свинско месо, проследено со телешко месо и говедско месо. Пилешко месо ...

Слатка Велигденска торта

Ние сме навикнати на фактот дека класичните колачи за празникот Велигден содржат голема количина шеќер. Таквите колачи, слатки на мерката, со многу захаросани овошја и сушено овошје секоја година, ја красат масата во секоја ...

Ние боја на јајца за Велигден: топ-12 најдобрите идеи за декор

Сликата на јајца во пресрет на Велигден со право може да се нарече една од најфасцинантните историски традиции, кои преживеале во наше време. Не само што заедничката креативност на истата маса ги собира членовите на седумте ...

Дали е неопходно да се очисти кожата посебно, покрај вообичаеното перење?

Имам многу сува и чувствителна кожа, така што сите средства за чистење иритираат и го пресушуваат. Дали треба да ја исчистам кожата, покрај нормалното перење? Кои производи ме очистуваат ...

Како да препознае есенцијално масло со низок квалитет?

При купувањето, обрнете внимание на пакувањето на етерично масло. Природниот производ никогаш нема да се истура во проѕирни стаклени шишиња, бидејќи во светлината, етеричните масла ги губат лековитите својства. Исто така тие ...

Како може абнормалностите во внатрешните органи да бидат утврдени од состојбата на ноктите?

При разни прекршувања во работата на организмот, ноктите или ноктите можат да се скршат, да се ексфолираат, да се формираат жлебови, да се смени бојата. Значи, белите пупки се појавуваат со недостаток на витамини и ги избелуваат ноктите со болести на тироидната жлезда, надбубрежните жлезди ...

Како да се деактивира мачка од лоша навика на гребење на мебел и позадина?

Нешто што е потребно за гребење на мачка е неопходно: тоа ги изострува канџите. И така што она што е корисно за purr не те повреди, купи нејзиниот специјални лавици за гребење: тие се завиткани дебели ...

Јадења за Велигден, а не само: пилешки нозе пушеле (топло пушеле)

Доаѓа светлиот празник на Христовото Воскресение, и веќе е можно да се изберат рецепти за Велигден. Освен печење, значајно место на празничната маса е окупирано од јадења со месо, бидејќи пост веќе е завршен, и конечно можете ...

Тајните на јајцето - главниот симбол на Велигден

Главниот елемент на Велигден е традиционално јајцето - симбол на воскресението на Исус Христос и триумфот на животот над смртта. Многу луѓе ја познаваат библиската приказна дека Марија Магдалена, поради недостаток на богати подароци, понудила ...